Připravované akce

Pátek - 22. 2. 2019

KONCERT tří bluesmanů z turné CESTY K BLUES

Zveme vás na koncert z turné CESTY K BLUES tří bluesmanů:

Pátek 22. února 2019 v 19.00 hodin, pobočka Místek, Hlavní třída 112, Modrý salonek

Vstupné 50 Kč
Leták k akci (jpg,208 kB)

V rámci turné nazvaného CESTY K BLUES uvedeme trojici etablovaných hudebníků severomoravského regionu, kteří se představí v zhruba půlhodinových vstupech a předvedou každý tu svou cestu k BLUES.

BUŽMA: hráč na akustickou kytaru, dobro kytaru, banjo a foukací harmoniku se věnuje akustické bluesové muzice s českými texty. Repertoár tvoří vlastní písničky a také tradicionály a gospely s originálními úpravami textů do češtiny. Hrál s polským bluesmanem Markem Wojtowiczem, působil v duetu RETRO BLUES a v neposlední řadě často vystupoval s Pepou Streichlem. S banjem na klíně, foukací harmonikou ve stojánku v ústech, s pravou nohou na ozvučené dřevěné krabici a s tamburínou na levé noze nejen vypadá, ale i skutečně zní originálně, zejména když při tom zpívá jednu ze svých písniček ve slezském nářečí.

Petr „Džetro“ Ritzka: dlouhá léta vystupoval společně v duu (Bužma) pod hlavičkou RETRO BLUES, nyní již jako „one man show“ tvoří akustické blues s vlastními texty, z nich některé jsou ve slezském nářečí, anebo se vztahují k místopisu Slezska. Hudební projev a hra na několik nástrojů zároveň navozuje atmosféru 20. – 30. let dvacátého století.

Petr „Pítrs“ Mohyla: Od roku 1989 působil v kapelách na Frýdecko-Mistecku (Lost Generation, Bez klobouku boss band, Občas Q). Prošel stylovým vývojem od hard rocku přes alternativu a funky až k jazzu a blues. Po příchodu do Ostravy založil s Petrem Ritzkou (Retro Blues) a Jiřím Zapletalem bluesově orientovanou kapelu Old Blues Company. Po personálních rošádách se přejmenovali na POUZE ZNOUZE. V hudbě POUZE ZNOUZE lze vystopovat prvky klasického blues, R&B a swingu. Od roku 2014 vystupuje jako písničkář sólově nebo v doprovodu zkušených muzikantů, jako je kontrabasista Josef Pak (Joe After trio) a bubeník René Gavlas (Okýbachi, Pokustone, Jazzda).