Facebook Google Plus YouTube Pinterest InstagramČasté dotazy


Nevíte si rady, hledáte rychlou informaci? Projděte si nejdříve naše časté dotazy. Pokud nenaleznete odpověď zde, neváhejte se na nás obrátit e-mailem, telefonicky a nebo osobně na některé z poboček naší knihovny.


Chci najít knihu
Využijte našeho online katalogu Carmen. Do pole vyhledávání zadejte autora nebo název knihy. Nemusíte dodržovat diakritiku ani velká písmena.

Více o vyhledávání se můžete dozvědět v nápovědě ke katalogu Carmen.


Chci se přihlásit do knihovny
Navštivte nás na kterékoli naší pobočce. Přihlásit se můžete, i když jste z jiného města. Vzít si s sebou musíte občanský průkaz nebo jiný doklad totožnosti, kterým můžete doložit vaši totožnost a usazenost na území České republiky nebo EU a příslušný obnos pro zaplacení registračního poplatku. Děti do 15 let musí přinést přihlášku potvrzenou rodičem nebo zákonným zástupcem, studenti předložit studentský průkaz.

Registrační poplatky:
 • děti do 15 let 60 Kč
 • studenti do 26 let 60 Kč
 • dospělí 120 Kč
 • senioři od 60 let a invalidní důchodci 60 Kč
 • děti do 6 let a senioři od 70 let zdarma

Čtenářský průkaz platí na všech provozech a pobočkách Knihovny FM.
Chci přijít na internet
Všem čtenářům a návštěvníkům nabízí knihovna přístup k internetu a WiFi připojení. Při práci je možné používat vlastní média (USB disky), je možné pracovat s dokumenty v programech Microsoft Office, skenovat a tisknout. Více o na stránce reprografické služby.

Veřejnost
 • přístup ve studovnách ve všech provozech a pobočkách
 • doba: 15 minut denně
 • senioři nad 60 let 60 minut denně
 • držitelé průkazu ÚP 30 minut 2x týdně
 • držitelé průkazu ZTP, ZTP/P, invalidní důchodci 60 minut denně

Registrovaní čtenáři
 • přístup ve studovnách ve všech provozech a pobočkách, v hudebním oddělení na pobočce Místek, v odděleních pro děti a mládež
 • doba: 30 minut denně
 • děti do 15 let mají k internetu přístup v odděleních pro děti a mládež pouze v případě, že jsou registrovány jako čtenáři knihovny s písemným souhlasem rodičů nebo zákonných zástupců

Wi-Fi

Služba bezdrátového připojení k internetu tzv. Wi-Fi je umožněna ve studovnách v ústřední knihovně a na pobočce Místek a to zdarma. Další podmínky a návod k používání Wi-Fi jsou u obsluhy knihovny. Podmínky využívání internetu v Knihovně FM stanovuje Provozní řád pro využívání internetu a ceník.


Chci si prodloužit výpůjčku
Výpůjční doba dokumentů je dle výpůjčního řádu 1 měsíc, ve studovnách 1 týden. V případě, že nestihnete dokument včas vrátit, můžete provést prodloužení výpůjční doby (pokud dokument není zarezervován jiným uživatelem knihovny) telefonicky , e-mailem viz kontakty nebo on-line přes čtenářské konto.

Při prodlužování výpůjční doby telefonem nebo e-mailem je nutné nahlásit oddělení, ve kterém máte dokumenty vypůjčené a číslo čtenářského průkazu.
Chci se přihlásit do svého čtenářského konta
Přejděte na stránky online katalogu Carmen.

Do čtenářského konta se přihlásíte vpravo nahoře v hlavním menu on-line katalogu zadáním čísla průkazky a PIN (standardně ve formátu RRMMDD).Po přihlášení si pak můžete prodlužovat výpůjčky, rezervovat dokumenty a mnoho dalšího. Více v nápovědě katalogu Carmen.


Chci si půjčit čtečku
Navštivte nás ve studovně na pobočce Místek, Hlavní třída 111–112.

V knihovně máme k dispozici dvě elektronické čtečky. Máte tak možnost osahat si nové a moderní e-čtečky v klidu vlastního domova. Zařízení Vám půjčíme na 21 dní bez možnosti prodloužení.

Podmínky vypůjčení:
 • platná registrace
 • vyrovnané závazky vůči Knihovně FM
 • věk 18 a více
 • vypůjčení na základě smlouvy (k nahlédnutí zde)
 • zaplacení jistiny 1000 Kč

Více informací k půjčování e-čteček naleznete na stránce půjčování e-čteček.


Chci informaci o akcích a novinkách v knihovně
Sledujte naše webové stránky. Na domovské stránce je přehled nejbližších akcí v nadcházejí době, úplný přehled pak naleznete v sekci akce. Lze se také přihlásit k odběru novinek pomocí e-mailu (v menu vlevo vyplňte jméno a e-mail a stiskněte "přihlásit se k odběru"). Poté budete dostávat přehled akcí a informace o mimořádných aktualitách (např. změna otevírací doby v době prázdnin) přímo do své e-mailové schránky.

Chcete pořádat akci v knihovně? Věnujte pozornost možnosti pronájmu prostor.
zpět     nahoru     domů
tisk
Městská knihovna Frýdek-Místek, příspěvková organizace,
Jiráskova 506, 738 01 Frýdek-Místek,IČO: 47999721,
tel: + 420 558 113 412, +420 558 113 496
email:info@mkfrydek.cz, info@mkmistek.cz
Zřizovatelem Knihovny FM je statutární město Frýdek-Místek.
Evidenční číslo MK ČR: 2117