Facebook Google Plus YouTube Pinterest Instagram

Pro školy

Přihlásit se k odběru

Pobočka Místek oddělení pro děti a mládež - lekce

Nabídka besed pro základní školy
školní rok 2019/2020

Objednávejte telefonicky 558 113 493, mailem (bebkova@mkmistek.cz nebo zskotnicova@mkmistek.cz) nebo osobně v Městské knihovně Frýdek-Místek, oddělení pro děti a mládež, Hlavní třída 111, 738 02, Frýdek-Místek, v době od 12.00 – 17.00 hodin, kromě středy.
Besedy probíhají v pondělí, úterý a čtvrtek od 8.15 – 9.15 nebo 9.30 – 10.30 hodin.
(Individuální čas návštěvy možný po domluvě.)

První stupeň

1. třída

PRVNÍ ČTENÍ (Seznámení s knihovnou a knihami pro začínající čtenáře.)

PASOVÁNÍ PRVŇÁČKŮ NA ČTENÁŘE (Děti prvních tříd navštíví před samotným pasováním 1-2 x knihovnu; zúčastní se knihovnické lekce; samotné pasování poté proběhne ke konci školního roku v Modrém salonku místecké pobočky Knihovny FM, je možnost pozvat na tuto událost také rodinné pšíslušníky.)

2. třída
OD SEMÍNKA KE KNÍŽCE (Jak a díky komu vznikají knížky.)
DRUHÉ ČTENÍ (Beseda o knížkách pro druháčky, při které se děti aktivně zapojí.)
POKLAD STARÉHO BROUKA (Pohádkově-zábavná beseda o tom, co je pro nás důležité.)

3. třída
INTERAKTIVNÍ KNIHY (Netradiční a výtvarně zajímavé knihy pro děti.)
VÍTEJTE NA OSTROVĚ PAMĚTI (Hravá beseda na téma knihy: Kam zmizela Rebarbora, která děti přiměje přemýšlet.)
KDO JE ILUSTRÁTOR? (Význam ilustrace a představení několika českých ilustrátorů.)

4. třída
CO NÁM PŘINESL VÍTR SEVERÁK (A. Lindgren, T. Jansson atd., severští spisovatelé knih pro děti.)
MÝTY, LEGENDY A STRAŠIDELNÉ BYTOSTI Z CELÉHO SVĚTA (Představení několika bájných, ale také strašidelných bytostí a příběhů, které se o nich tradují.)
ČTENÁŘSKÝ DENÍK (Jak si vést čtenářský deník, aby mě to bavilo ak čemu je to dobré.)

5. třída
STRAŠIDELNÉ A TAJEMNÉ PŘÍBĚHY
KOMIKS
DETEKTIVKY
JAK SE ZABYDLET VE SVÉHLÁVII (Beseda na téma knihy: Nevídaná dobrodružství Svéhlavíny S., osobnost a Já, významné inspirativní osobnosti.)
KAM ZMIZELY TRADICE (Proč by mezi námi měly mít tradice své místo, známé i neznámé tradice napříč ročním koloběhem.)

Středeční besedy v hudebním oddělení: 1. - 5. třída MUZIKOTERAPIE (Naděžna Krejčí / Telefon: 558 113 498)

Druhý stupeň

6. třída
VŠEHOCHUŤ (Beseda o nejrůznějších knižních žánrech s ukázkami populárních titulů.)
PROČ OBRAZY NEPOTŘEBUJÍ NÁZVY (Vývoj výtvarného umění a jeho vliv na nás, Uměnohrátky.)
DOBRODRUŽNÉ PŘÍBĚHY (J. Foglar, J. Verne atd.)
DRAČÍ POLÉVKA (Beseda na motivy stejnojmenné knihy A. Ježkové, zamyšlení nad různými kulturami.)
TAJEMNÁ CESTA DO PRAŠINY (Netradiční beseda, při které se děti aktivně zapojí, budou soutěžit v týmech; tato beseda je časově náročnější! Cca 1,5 hodiny.)

BESEDY V HUDEBNÍM ODDĚLENÍ PRO 7. - 9. TŘÍDU SE KONAJÍ VE STŘEDU DOPOLEDNE, PŘÍPADNĚ JINÉ DNY V DOBĚ OD 8.00 - 10. 00 HODIN (PO DOMLUVĚ.)

7. třída
Besedy probíhají v HUDEBNÍM ODDĚLENÍ naší knihovny (Telefon: 558 113 498)
TEEN ZONE (Představení oddělení pro mládež a YOUNG/ADULT literatury.)
FANTASTIKA (Představení jednotlivých žánrů - Fantasy, Sci-fi, Horor.)
KOMIKS (Jak číst komiks, historie, nejvýznamnější díla a autoři.)

8. třída

Besedy probíhají v HUDEBNÍM ODDĚLENÍ naší knihovny (Telefon: 558 113 498)
KLUB 27 (Medailónky tragicky zemřelých hudebníků ve věku 27 let. Například Kurt Cobain, Janis Joplin, Jimi Hendrix, Amy Winehouse...)

MADE IN JAPAN (Japonská popkultura-manga, anime, otaku atd.)

HISTORIE HUDBY OD POČÁTKŮ PO SOUČASNOST (Hudební ukázky, historické oděvy spjaté s hudbou.)

9. třída
Besedy probíhají v HUDEBNÍM ODDĚLENÍ naší knihovny (Telefon: 558 113 498)
DYSTOPIE NA ZEMI A V KNIHÁCH (Současná ekologická témata, literární příklady fiktivních společností, které se vyvinuly špatným směrem.)

Středeční besedy v hudebním oddělení

(Naděžda Krejčí / Telefon: 558 113 498)

DRUHÝ STUPEŇ

MUZIKOTERAPIE, BESEDY S DVD (Na výběr máte z interpretů: F. Mercury, M. Jackson, J. Nohavica)

Těší se na vás knihovnice z oddělení pro děti a mládež.
Iveta Bebková, Zuzana Skotnicová a další kolegyně a kolegové.

zpět     nahoru     domů

Městská knihovna Frýdek-Místek, příspěvková organizace,
Jiráskova 506, 738 01 Frýdek-Místek,IČO: 47999721,
tel: + 420 558 113 412, +420 558 113 496
email:info@mkfrydek.cz, info@mkmistek.cz
Zřizovatelem Knihovny FM je statutární město Frýdek-Místek.
Evidenční číslo MK ČR: 2117